Programy i przedsięwzięcia Ministra dla studentów, naukowców i instytucji

„Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu” – konferencja Agencji Rozwoju Przemysłu

„Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu” – konferencja Agencji Rozwoju Przemysłu

Agencja Rozwoju Przemysłu już po raz trzeci zorganizowała konferencję „Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu”. Najważniejszym celem przedsięwzięcia było nakreślenie bieżącej problematyki związanej z rynkiem pracy sektora przemysłowego. Prelegenci oraz zaproszeni goście spotkali się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.


Cykliczna konferencja, która po raz kolejny została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, to wydarzenie skupiające nie tylko przedstawicieli dużych koncernów przemysłowych, ale także ludzi nauki oraz firmy zajmujące się profesjonalną rekrutacją.

W ramach przedsięwzięcia odbyła się dyskusja m.in. na temat bieżących wyzwań w zakresie rynku pracy i podtrzymania aktywizacji zawodowej doświadczonych pracowników. Wstępem do konferencji było przedstawienie przez reprezentantkę Hays Poland Iwonę Sączawę raportu płacowego za rok 2022. Istotne znaczenie miało statystyczne ukazanie zagrożeń rynkowych, jakimi niewątpliwie stały się niestabilna sytuacja międzynarodowa czy powszechna inflacja w zakresie prognozowanego oraz realnego wzrostu płac w 2022 roku.

W trakcie kolejnych paneli dyskusyjnych podkreślano istotną rolę współpracy międzypokoleniowej w zakresie budowania zespołu pracowników. Zaznaczył to w swojej wypowiedzi m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.

W ramach konferencji odbyła się także gala, podczas której rozstrzygnięto konkurs Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu na najlepszą pracę magisterską oraz licencjacką. Listę laureatów oraz szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć na stronie internetowej Agencji Rozwoju Przemysłu.