Programy i przedsięwzięcia Ministra dla studentów, naukowców i instytucji

KOKOS 2023 – zapraszamy do udziału!

KOKOS 2023 – zapraszamy do udziału!

Trwają zapisy do 9. edycji ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich KoKoS organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Nabór zgłoszeń potrwa do 31 marca. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów spośród studentów uczelni technicznych.

Kto może się zgłosić?

Inicjatywa powstała z myślą o najzdolniejszych studentach uczelni technicznych w Polsce. Otwiera ona przed młodymi konstruktorami perspektywę rozwoju kreatywności w tworzeniu własnych wynalazków, zachęca do twórczej rywalizacji i wspiera ich determinację. To również możliwość integracji studentów z przedstawicielami świata biznesu, nauki i techniki oraz szansa na komercjalizację autorskich projektów i pozyskanie inwestorów.

Zainteresowani mogą zgłaszać swoje projekty do 31 marca br.

Kategorie konkursowe

Konkurs organizowany jest w siedmiu kategoriach:

  • Vehicle – pojazdy lądowe, statki wodne i powietrzne;
  • Smart robots – roboty;
  • Life upgrade – konstrukcje, które przyczyniają się do ułatwienia codziennego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami;
  • Ecology – prototypy urządzeń korzystnie wpływające na środowisko;
  • Joker – konstrukcje nietypowe i trudne do sklasyfikowania;
  • Sky – wszelkiego rodzaju maszyny latające – od dronów po samoloty i rakiety;
  • Railway (kategoria specjalna) – projekty i koncepcje mogące wpłynąć na usprawnienie kolei, poprawić jakość infrastruktury czy komfort podróży.

Nagrody i gala finałowa

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz nagrody specjalne. Finaliści zaprezentują swoje wynalazki podczas gali finałowej, która odbędzie się 12-14 maja w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Konkurs jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Szczegóły dotyczące inicjatywy dostępne są na stronie internetowej Konkursu Konstrukcji Studenckich KoKoS.